Czy można ubezpieczyć telefon komórkowy?

W dzisiejszych czasach, ludzie są bardzo ostrożni. Dlatego też ubezpieczają wszystko to, co do nich należy. Zaczynając od ubezpieczenia zdrowia, przez ubezpieczenie samochodu, domu, na rzeczach osobistych kończąc. Niestety los bywa bardzo złośliwy i wypadki chodzą po ludziach, dlatego często uszkodzeniu ulega to, co do nas należy. Nic więc dziwnego, że ludzie ubezpieczają coraz dziwniejsze rzeczy osobiste i czasem te ubezpieczenie im się bardzo opłaca. Obecnie bardzo modne stało się ubezpieczanie smartfonów, czyli nowoczesnych telefonów komórkowych. W obecnej dobie technologicznej, praktycznie każdy posiada telefon komórkowy. Mają go już nawet małe dzieci i całkiem dobrze radzą sobie z jego obsługą. Jednak telefony komórkowe są dosyć kruchymi urządzeniami, jeśli można tak powiedzieć i często ulegają różnym awariom, wypadkom lub zostają zagubione czy skradzione. Każdy kto wykupi sobie solidne ubezpieczenie na smartfona, może liczyć na to, że zyska pieniądze na naprawę sprzętu, lub na zakup nowego telefonu komórkowego.

Czy wszystkie smartfony mogą zostać objęte ubezpieczeniem?

Mogło by się wydawać, że ludzie ubezpieczają tylko i wyłącznie smartfony bardzo drogie i cenne. Nic bardziej mylnego, ludzie są w obecnej dobie tak uzależnieni od swoich telefonów komórkowych, że jeśli zostaną one uszkodzone lub zagubione, jak najszybciej chcą oni zyskać pieniądze na nowy sprzęt lub jego naprawę. A więc można ubezpieczyć dowolny telefon komórkowy, nie zależnie od jego marki i generacji. Ale musi to być telefon komórkowy, który zakupiło się razem z abonamentem. Operatorzy komórkowi przygotowali bogatą ofertę dodatkowych ubezpieczeń dla różnego rodzaju smartfonów, które można sobie dodatkowo zakupić przy abonamencie.

Najpopularniejsze oferty ubezpieczenia smartfona

Do najbardziej popularnych sieci komórkowych, należy w Polsce Orange, Plus, Tmobile i Play. Każda z tych sieci komórkowych, przygotowała dla swoich klientów specjalną ofertę ubezpieczenia telefonu. I tak w przypadku oferty Orange, możemy się zdecydować na 3 warianty ubezpieczenia, za 7, 99zł, 14, 99zł i 18, 99zł miesięcznie. W pierwszym przypadku telefon zostanie ubezpieczony w przypadku kradzieży telefonu, uszkodzenie wyświetlacza, wykonanie nieautoryzowanych połączeń do kwoty 4000zł. Drugi wariant zawiera poprzedni zakres ubezpieczenia, plus zapewnia ubezpieczenie w przypadku zalania telefonu. Trzeci zaś wariant, jest dodatkowo wzbogacony o kradzież kieszonkową.
Oferta Plus jest ściśle skierowana do przedsiębiorców, jeśli zaś chodzi o ofertę dla klientów indywidualnych to tyczy się ona tylko i wyłącznie serwisu wyświetlacza, koszt takiego ubezpieczenia wynosi 4, 99zł.
Tmobile oferuje dużo bardziej rozwinięte ubezpieczenie telefonów komórkowych. W skład tego ubezpieczenia, wchodzi ryzyko zalania lub zatopienia telefonu, darmowy odbiór uszkodzonego urządzenia, naprawa sprzętu do 5 dni roboczych, naprawa uszkodzeń mechanicznych, przekraczających kwotę 1000zł na rok, które nie wchodzą w skład normalnej umowy abonamentowej. Ubezpieczenie telefonu w tmobile wynosi 9, 50zł.
Jeśli z kolei chodzi o Play, to oferuje on różne formy ubezpieczenia telefonu. Klient może sobie wybrać taką propozycję, jaka mu się spodoba. Obecnie w ofercie znajdują się trzy pakiety; jeden o wartości 9, 99zł na miesiąc, drugi o wartości 17, 99zł na miesiąc i trzeci o wartości 34, 99zł miesięcznie. Pierwszy rodzaj ubezpieczenia jest przeznaczony dla telefonów o wartości nie przekraczającej 900zł, drugi dla telefonów do wartości 1500zł a trzeci dla telefonów o wartości przekraczającej 1500zł, czyli tych najdroższych i najbardziej ekskluzywnych modelów. Te trzy propozycje, wchodzą w skład ubezpieczenia o nazwie MetLife i zapewniają one kompleksowe ubezpieczenie całego telefonu. Jednak będąc klientem sieci Play, można skorzystać tylko z ubezpieczenia wyświetlacza, szyby w telefonie, czy klawiatury.

Ubezpieczenie telefonu nie w salonie telefonów komórkowych

Nawet jeśli nie jest się klientem abonamentowym danej sieci komórkowej, można także ubezpieczyć swój dopiero co nabyty telefon komórkowy. Telefon można kupić w różnych miejscach, także w elektromarkecie. W tym miejscu można także liczyć na zakup ubezpieczonego telefonu, co więcej można sobie wykupić dodatkowe ubezpieczenie na na przykład 12 miesięcy a nawet na 24 miesiące. Jednak takie ubezpieczenie telefonu ma mnóstwo kruczków, opłaca się dobrze wczytać w umowę ubezpieczenia, bo wiele sytuacji jest z takiego ubezpieczenia zwolnionych. I nawet jeśli wydaje nam się, że możemy oddać telefon do naprawy na gwarancji, okazuje się, że dane uszkodzenie telefonu temu nie podlega.

Na co zwrócić uwagę ubezpieczając telefon?

Decydując się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia telefonu komórkowego, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Bardzo ważna jest cena takiego ubezpieczenia, trzeba wziąć pod uwagę, czy na pewno aby takie ubezpieczenie się opłaca. Klienci sieci komórkowych, często padają ofiarą dobrej sprzedaży konsultantów i nie zawsze nawet zdają sobie sprawę z tego, czemu dali się namówić na dodatkowe ubezpieczenie. W kwestii miesięcznej, koszt takiego ubezpieczenia wcale nie musi być drogi i nikogo nie będzie raził, ale jeśli popatrzy się na ten koszt w skali roku, wtedy możemy się zdziwić, jak dużą kwotę udaliśmy na dodatkowe ubezpieczenie telefonu, z którego niekoniecznie musieliśmy skorzystać. Trzeba też dobrze się wczytać w warunki ubezpieczenia, muszą one być jasno i precyzyjnie wskazane w umowie. Dzięki temu ma się pewność, że telefon zostanie naprawiony na gwarancji i znów będzie jak nowy, niezależnie od tego, co mu się przytrafi. A więc ubezpieczenie telefonu jest korzystne, ale zazwyczaj tylko w przypadku luksusowych telefonów.

Comments Off