Czy warto ubezpieczać smartfona?

W obecnych czasach smartfony stały się nieodłącznym elementem każdego człowieka. Wiele osób posiada więcej niż jeden smartfon, a według badań przeciętny posiadacz takiego urządzenia sięga po niego nawet do 200 razy w ciągu dnia. Smartfony służą nam obecnie do pracy, rozrywki, a także kontaktu ze znajomymi. W wielu przypadkach które da się nawet uzależnienie od telefonu. Dlatego też przypadku odmowy posłuszeństwa to takie urządzenie osoba dla której jest ono niezbędne do codziennego funkcjonowania, potrzebuję natychmiastowej pomocy. Dlatego też na polskim rynku pojawia się coraz więcej ubezpieczeń smartfonów. Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem, należy odpowiednio zorientować się czy dana polisa jest przystosowana do naszych możliwości, a także wyliczyć, czy aby ona nam na pewno się opłaca. W niektórych przypadkach odzyskanie pieniędzy W przypadku uszkodzenia smartfona jest tak trudno, że warto jednak przemyśleć decyzję o podpisaniu umowy.

Gdzie wykupić ubezpieczenie

Większości, ubezpieczenia smartfonów oferowane są przez firmę sprzedająca takie urządzenia. Firmy telekomunikacyjne gwarantuje użytkownikowi darmową naprawę a nawet otrzymanie nowego sprzętu, w przypadku wypadku. To dodatkowe usługi które wykupujemy przy podpisywaniu umowy abonament lub zakupie nowego smartfona w takiej firmie. Istnieje wiele typów ubezpieczeń, jednak nie musimy zapoznawać się o konkretnych operatorów. W większości przypadków ochrona taka obejmuje tylko smartphone, bez obliczający się w jego skład akcesoriów, przed jak ładowarka bateria to karta pamięci. Różni operatorzy oferują pakiety które można podzielić ze względu na opłaty jednorazowe lub miesięczny, a także wysokość danych opłat. Wiadomym jest, iż Im większa opłata tym większe możliwości naprawy lub wymiany takiego sprzętu. Jeżeli chcemy skorzystać z usług telekomu, Możemy także ubezpieczyć nasz smartfon pieklik ochronie. Ubezpieczenie takie można wykupić 8 miesięcy od daty nabycia nowego urządzenia. Ochrona oferowana przez tą firmę obejmuje skutki typowych wypadku, najpopularniejszym z nich jest oczywiście pęknięcie wyświetlacza lub zalanie telefonu. Wartość odtworzeniowa telefonu niezależne od jego wieku, dlatego też telefon który ma do sześciu miesięcy odzyska 100% wartości początkowej, do roku 80% wartości początkowej, do dwóch lat 60%, po 3 lat 40%. Ubezpieczenie takie może być zawarte maksymalnie na okres 42 miesięcy. Aby otrzymać zniżkę należy wykupić umowę na 24 miesiące, wtedy to składki będą nieco niższe.

Ubezpieczenie Screenity

Chociaż niezbyt popularna usługa, która została uruchomiona przez towarzystwo ubezpieczeniowe Europa. Jest ona skierowana do właścicieli smartfonu, Warto zaznaczyć, iż nie jest to ważna wartość urządzenia jakie posiadamy. Usługa ta chroni na smartfon przed wysokim koszt wymiany lub naprawy wyświetlacza, ponieważ tak jak wcześniej wspomniano, jest to jedna z najpopularniejszych form uszkodzeń smartfonów. Aby skorzystać z takiego ubezpieczenia, należy jedynie pobrać aplikację, a następnie zadeklarować comiesięczną opłatę składki w wysokości 9, 99 zł lub wpłacić z góry 108 zł na cały rok ubezpieczenia. Ubezpieczenie tego typu gwarantuje nam naprawę lub wymianę pękniętego ekranu o wartości do 1000 zł, co zdecydowanie wystarcza zdecydowanej większości przypadków. Warto zaopatrzyć się we wszelkie możliwe narzędzia, które uniemożliwią naszemu ekranowi pęknięcie, na przykład szkło hartowane czy odpowiednie etui dobrane do naszego modelu smartfona.

Ubezpieczenie smartfona a zakup w sklepie

Jeżeli decydujemy się na zakup smartfona w elektromarkecie, także możemy liczyć na opcje gwarancji urządzenia. Można także zdecydować się na dodatkową usługę jako jest opcja przedłużenia gwarancji. Nie może nie jest dopracowane ubezpieczeniem, a jedynie gwarancją warto pamiętać, iż jest to ubezpieczenie sprzętu. W takim przypadku sklep jest pośrednikiem pomiędzy klientem a ubezpieczycielem. Niestety, jest to prawdopodobnie najwyższa forma ubezpieczenia urządzenia, ponieważ jej ten A zazwyczaj wynosi 10% wartości urządzenia. Ubezpieczenia tego typu zawierają także bardzo dużo wyłączeń, przez które w późniejszym czasie po uszkodzeniu naszego urządzenia możemy nie otrzymać wypłaty ubezpieczenia. Dlatego też nawet przed zgłoszeniem reklamacji, należy odpowiednio przygotować się do takiej rozmowy tak, aby ubezpieczyciel nie mógł dotknąć nam niedbalstwa. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ wiele towarzystw ubezpieczeniowych działa właśnie na takiej zasadzie.

Na co uważać?

Wszystkie polisy które zostały wcześniej opisane, mają jedną cechę wspólną. Otóż jest to fakt iż Żadna z tych polis nie zadziała przypadku zgubienia telefonu. Przy doborze odpowiedniego ubezpieczenia w których należy odpowiednio zapoznać się z warunkami umowy której dotyczy to ubezpieczenie. Wszystkich umowach zazwyczaj znajduje się nieprecyzyjne sformułowanie typu nieumyślne uszkodzenie. Dlatego też towarzystwo ubezpieczeniowe w których ubezpieczony na smartfon, Mają możliwość swobodnego interpretowania takiej kwestii. Dlatego też wielu przypadkach nawet jeżeli nie doszło do szkody z naszej winy, może okazać się, iż nie dostaniemy wypłaty z naszego ubezpieczenia. Takich przypadkach to jest do towarzystwa ubezpieczeniowe wytykają rażące niedbalstwo. Przed wykupieniem danej politycy należy także bardzo szczegółowo przeliczyć czy wykupienie jej rzeczywiście nam się opłaca, ponieważ w taki sam sposób możemy działać odkładając pieniądze do skarbonki. W wielu przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup szkła hartowanego na ekran i dobrego etui, dzięki czemu właściciel smartfona będzie mógł zminimalizować szkody powstałe na swoim telefonie.

Comments Off