Najkorzystniejsze ubezpieczenie komunikacyjne dla właścicieli pojazdów

W dzisiejszych czasach trudno było by sobie poradzić, bez własnego samochodu. Co prawa można na co dzień korzystać z komunikacji miejskiej i innej, ale i tak zawsze najwygodniej podróżuje się własnym samochodem osobowym. W ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy, szczególnie gdy jeździ się ekonomicznym i mało palącym samochodem. Ludzie jeżdżą różnymi samochodami, różnymi markami i rocznikami, wszystko zależy od tego na co ich w tej kwestii stać i jakie mają upodobania. Jednak wybierając dla siebie samochód, trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim ma on nam zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Niestety wypadki chodzą po ludziach i czasem z przyczyn zupełnie niezależnych od nas, może nas spotkać przykra sytuacja na drodze. Szczególnie przy wzmożonym ruchu na autostradzie czy w środku zatłoczonego miasta, można stać się uczestnikiem kolizji drogowej, całkiem przypadkowo a czasem z naszej winy, chociaż nieumyślnej. W takich sytuacjach najważniejsze jest by samochód uchronił nas przed uszkodzeniami ciała, ale w następnej kolejności ważne jest to, by samochód w czasie takiej kolizji, został jak najmniej uszkodzony. Nie zawsze jednak ma się to szczęście i czasem samochód zostaje bardzo poważnie uszkodzony, w takim stopniu, że musimy go przetransportować do warsztatu samochodowego. W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie dobre ubezpieczenie komunikacyjne, które każdy właściciel pojazdu osobowego i nie tylko powinien wykupić.

Czemu służy ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczenie komunikacyjne, które występują pod kilkoma różnymi postaciami, jest rodzajem polisy. Wśród tego typu polis, najważniejsze jest ubezpieczenie OC czyli inaczej Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. To ubezpieczenie jest obowiązkowe i każdy właściciel pojazdu musi je wykupić. Ostatnim momentem w jakim właściciel pojazdu może wykupić OC, jest dzień rejestracji jego pojazdu. Zakres ubezpieczenia reguluje Ustawa o Ubezpieczeniach Obowiązkowych. PBUK i UFG. Dlatego wybierając tą formę ubezpieczenia, nie ma co przepłacać, bo wszystkie tego typu polisy, oferują to samo, dlatego opłaca się wybrać tą najtańszą opcję, zaoferowaną przez ubezpieczyciela. Na czym jednak polega ubezpieczenie komunikacyjne i czemu służy? Ubezpieczenie OC, służy do wypłacenia z polisy szkody, którą właściciel pojazdu uczynił innemu uczestnikowi ruchu drogowego. Ubezpieczeniem jest okryte zarówno mienie, jak i zdrowie poszkodowanej osoby, której przypadkowo i nieumyślnie wyrządziło się krzywdę.

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczenie komunikacyjne, to inaczej ubezpieczenie samochodu od wypadków i kolizji na drodze. To obowiązkowe ubezpieczenie, które każdy właściciel pojazdu musi wykupić. Samochód, który nie posiada ubezpieczenia, nie może jeździć po drogach. Za brak polisy OC, grozi kara grzywny, która jest bardzo wysoka. Jest mnóstwo ubezpieczalni, które oferują naprawdę solidne ubezpieczenia komunikacyjne. Jest więc z czego wybierać. Najpopularniejsze opcje takich ubezpieczeń, to OC i AC a także Assistance czy NNW. Niektóre z tych ubezpieczeń jak na przykład OC, są obowiązkowe, zaś inne mają charakter dobrowolny. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę wybierając odpowiednie dla siebie ubezpieczenie pojazdu, na przykład ubezpieczenie AC? Ubezpieczenie AC inaczej jest nazywane ubezpieczeniem Autocasco, czyli ubezpieczeniem od kradzieży i zniszczenia pojazdu. Ubezpieczenie to powinno obejmować szkody powstałe w wyniku: uszkodzenia samochodu na parkingu, spadnięcia drzewa na samochód, kradzieży samochodu lub jego wyposażenia, zderzenia się dwóch pojazdów, zderzenia się ze zwierzęciem, pożaru, powodzi czy huraganu. Są przypadki kiedy ubezpieczyciel, może odmówić wypłacenia ubezpieczenia, jeśli stwierdzi, że szkoda powstała z winy właściciela pojazdu. Może to się tyczyć kradzieży pojazdu, gdy właściciel zostawił kluczyki w stacyjce czy też spowodowania wypadku na drodze pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Ubezpieczenie AC można dodatkowo rozszerzyć poprzez bezpośrednie ubezpieczenie opon w samochodzie lub szyb. W ten sposób zyskuje się gwarancję, że niezależnie od tego jak samochód zostanie zniszczony, ubezpieczenie zostanie wypłacone.

Assistance, warto je wykupić

Jednym z dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych, jest Assistance. Jest to bezpośrednia usługa holowania pojazdu z dowolnego miejsca w kraju do dowolnego warsztatu samochodowego. Ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe, ale na pewno warto je wykupić, bo nie kosztuje wiele a dzięki tej usłudze, można się wyratować z niejednej trudnej sytuacji. Najczęściej ta forma dodatkowego ubezpieczenia, jest oferowana przez ubezpieczycieli w pakiecie z AC i OC, w ten sposób można wykupić tańsze ubezpieczenie a będzie ono kompleksowe. Usługa holowania w postaci Assistance, ma charakter całodobowy i całoroczny. Holownik przyjedzie na miejsce wypadku czy awarii samochodu, niezależnie od pory dnia, także w dni wolne od pracy i w święta. W ramach Assistance, można też liczyć na kilka dodatkowych przywilejów. W skład ubezpieczenia Assistance, wchodzi także pomoc medyczna dla właściciela pojazdu i jego pasażerów, a także pomoc prawna, w razie jakichkolwiek problemów. Do dodatkowych przywilejów dla właściciela pojazdu, może też należeć pokrycie kosztów wynajęcia samochodu zastępczego, dostarczenie paliwa do pojazdu a także transport kierowcy i pasażerów w określone miejsce, ujęte w tym są także zwierzęta.

Jak więc można zauważyć, ubezpieczenie komunikacyjne, może uratować z niejednej trudnej sytuacji. Z pewnością każdemu właścicielowi pojazdu, będzie się też opłacać wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, nie tylko samego OC, ale też Assistance, AC czy NNW.

Comments Off